VÝSLEDKY ZÁPISU - SEZNAM PŘIJATÝCH DĚTÍ OD 1.9.2024 BUDE ZVEŘEJNĚN VE ČTVRTEK 30.5.2024. NAJDETE ZDE… více informací
Zavřít
Zpět

Stávka 27. listopadu 2023

Zpět na seznam článků

Vážení rodiče,

na 27. 11. 2023 je vyhlášena Českomoravskou konfederací odborových svazů celodenní stávka škol- mateřských, základních a středních.

Této stávky se zúčastní i naše mateřská škola.

Jsme si vědomi, že některým rodičům způsobíme problémy s hlídáním dětí, ale věříme, že nás v této stávce podpoříte a pochopíte náš záměr.

Nestávkujeme ohledně zvýšení platů pedagogických pracovníků, ale jde nám o udržení kvality vzdělávání vašich dětí.

Plánované kroky ministerstva školství proti školám, pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům a především proti dětem, považujeme za nepřijatelné.

Hlavním cílem stávky je:

  • Zabránit dalšímu snižování výdajů ve školství, které by nesporně negativně ovlivnilo kvalitu vzdělávání.  
  • Zamezit snižování nepedagogických pracovníků – kuchařky, uklízečky – bez těchto lidí škola nemůže fungovat. Jelikož se o těchto pozicích málo ve společnosti mluví, mnozí ani netuší, kolik náročné práce je za těmito povoláními schováno. A mnozí ani netuší, jak špatně ohodnocena je tato práce. Kdo ji bude chtít v dnešní době inflace a současného zdražování všeho dělat? Již nyní mají ředitelé škol problém sehnat na tuto pozici zaměstnance spolehlivé a zodpovědné.
  • Zničující úmysl snižovat drasticky počet asistentů pedagoga pro práci s dětmi s inkluzí- což bude znamenat méně individuálního přístupu pro tyto děti.
  • Nebude dost peněz na pomůcky, které jsou k výuce potřebné.
  • Snížení objemu fondu FKSP a určení na co ho můžeme použít.
  • Navíc jsou ve hře další nanejvýš nešťastné úmysly ministerstva. Mimo jiné padají návrhy např. zrušit odklady povinné školní docházky.

 

Vážení rodiče, položte si každý otázku, zda byste chtěli zůstat k těmto vládním krokům neteční. My nechceme a věříme, že nás pochopíte. Všem nám jde o jedno, o naše děti a jejich budoucnost.

 

Kolektiv 3. MŠ MostHURÁ NA PRÁZDNINY

Čtvrtek, 06.06.2024

Všem dětem a rodičům přejeme krásné prožití letních prázdnin, hodně úžasných zážitků u vody, v přírodě a nebo tam, kde vám všem spolu bude dobře.   Všichni zaměstnanci 3. mateřské školy Most

Více informací

Prázdninový provoz 2024

Středa, 03.04.2024

Prázdninový provoz 2024

Více informací

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2024

Úterý, 26.03.2024

Srdečně zveme všechny zájemce na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se uskuteční v úterý 16.4. v MŠ Hutnická a ve středu 17.4. v MŠ Sochora. Oba dny se na Vás budeme těšit od 9,00 do 11,00. Z důvodu rekons…

Více informací